Rekonstrukce bytového jádra se změnou dispozice

Rekonstrukce bytového jádra se změnou dispozice.

Na začátku rekonstrukce se v bytě 3 + 1 nacházelo původní staré umakartové jádro s plechovou vanou a otočným plechovým umyvadlem. Po demontáži a vybourání umakartu vznikl prázdný prostor společný s předsíní a bylo možné začít stavět novou koupelnu s toaletou.

V tomto případě bylo možné zabrat 1,5 m2 z předsíně a prostor využít ke stavbě toalety, čímž vznikl větší prostor pro koupelnu samotnou. Sprchový kout s kvalitní vaničkou z litého mramoru je umístěn po rekonstrukci naproti stoupačce, namísto původního wc a vlastně je tak usazen ve výklenku za nově vybudovanou toaletou.

Do zrekonstruované koupelny se pohodlně umístila pračka, topný žebřík na sušení ručníků a umyvadlo se skříňkou. Přitom zbývá dostatek místa pro pohyb. Pro ještě větší úsporu místa majitelka bytu zvolila do koupelny posuvné dveře do pouzdra což byla výborná volba, dveře nyní nepřekáží na žádnou stranu a vzniklé místo v zádveří je možné bez problémů využít.

Jestli-že Vás rekonstrukce koupelny zaujala a třeba se chystáte na vlastní rekonstrukci, můžete se pro inspiraci podívat na podobné naše dokončené projekty nebo nás rovnou kontaktovat.