Posuvné dveře

Posuvné dveře při rekonstrukci bytu

Pokud se chystáte na rekonstrukci bytu nebo rekonstrukci bytového jádra, zkuste se ve fázi příprav zamyslet, zda by nebylo dobré ušetřit nějaký ten prostor osazením posuvných dveří do příčky na místo klasických otevíracích. Místo, které zaberou klasické otáčivé dveře může být po rekonstrukci bytu využito efektivně k jinému účelu, zejména potom v případě rekonstrukce bytového jádra v panelovém domě, kdy se vede doslova boj o každý centimetr volného prostoru.

Stavební pouzdro pro posuvné dveře do příčky je ideálním řešením nejenom v panelových bytech, ale i například v kancelářských prostorách nebo penzionech či jiných ubytovacích zařízeních. Praktičnost zabudování stavebního pouzdra spočívá právě v tom, že křídlo dveří zajíždí lehce a tiše do příčky a tím pádem není potřeba žádný prostor jako pří osazení otáčivých dveří. Další výhodou bezesporu je to, že jsou bezbariérové, protože jsou montovány již na hotovou podlahu.

Při rekonstrukci bytového jádra lze použít jak dveře jednokřídlé tak i dvoukřídlé, kdy se dveře od WC a koupelny zasunují proti sobě do jednoho pouzdra. Veškerá stavební pouzdra pro posuvné dveře se vyrábějí jak pro osazení do zděné příčky tak i pro zabudování do příček sádrokartonových. Posuvné dveře lze usadit do dokončených příček o síle již od 100 mm.
V České republice je popularita posuvných dveří na vzestupu a rok od roku přibývá zákazníků, kteří se při rekonstrukci bytového jádra nebo bytu rozhodují právě pro zabudování posuvných dveří.

Naše firma má bohaté zkušenosti s montáží posuvných dveří do pouzdra a v případě, že plánujete rekonstrukci bytu a uvažujete o zabudování těchto dveří, můžete nás kontaktovat a zeptat se na vše, co Vás zajímá.

Pro Vaší inspiraci si můžete prohlédnout některé fotogalerie rekonstrukcí bytů které jsme již zrealizovali.