Rekonstrukce bytového jádra

Proč renovovat bytové jádro?

Jedním z hlavních důvodů pro rekonstrukci jádra Vašeho bytu je zcela nepochybně nedostatek prostoru. Typická koupelna v „paneláku“ je malá i pro jednoho člověka, a když se rozhodnete do ní navíc umístit například pračku, koupelna se zmenší na minimum. Při rekonstrukci lze stávající jádro v mnoha případech rozšířit a změnit rozmístění jednotlivých zařizovacích předmětů a spotřebičů. Výrazného zvětšení prostoru lze také dosáhnout spojením koupelny s WC.

Dalším významným impulsem k rekonstrukci koupelny je nepochybně celková zastaralost bytového jádra. Staré umyvadlo, laminátový strop, zvlněné linoleum na podlaze, nevhodně umístěné zásuvky, vysloužilé baterie a plechová rezavějící vana nepůsobí určitě nijak vábně. Navíc všudypřítomný umakart je náchylný k poškození, má minimální zvukově-izolační vlastnosti a po dlouhých letech zatékání vody se stává snadnou obětí nejrůznějších plísní.

Kdy renovovat bytové jádro?

Pokud se rozhodnete renovovat bytové jádro ve svém stávajícím bytě, měli byste zvážit alespoň krátkou dovolenou nebo návštěvu příbuzných. V případě, že se rozhodnete v době rekonstrukce byt obývat, je to samozřejmě možné, počítejte však se snížením komfortu bydlení po dobu asi 12 dnů. Nejlepší chvíle pro rekonstrukci bytového jádra je zcela jistě ještě před tím, než se do bytu nastěhujete.

Kolik to stojí?

Pro výpočet ceny za rekonstrukci bytového jádra je určující především výběr zařizovacích předmětů a vybavení koupelny. U nás lze pořídit rekonstrukci jádra již od 125000,- ve standardním provedení a vybavení.

Jak dlouho to trvá?

Při dodržení technologických postupů bude celá rekonstrukce trvat asi 14 dní ale i zde všeobecně platí stejně jako u celkové ceny, že bude záležet na výběru zařizovacích předmětů, vybavení koupelny a pracnosti při jejich montáži.

Jaká je pracovní doba?

Pracovní doba je ve všedních dnech od 8 do 17 hodin, samozřejmě jí lze ale podle potřeby přizpůsobit konkrétním podmínkám ( například schnutí, vyzrání materiálů, dohoda s investorem apod.). Práce o sobotách je možná, nicméně pouze s ohledem na ostatní nájemníky, tedy v těch případech, kdy se jedná v podstatě o dokončovací práce jako jsou nátěry, spárování, kompletace, silikonování apod.

Rozhodněte se s předstihem!

V případě, že plánujete renovaci bytového jádra, neváhejte nás kontaktovat a my Vám zdarma poskytneme odbornou konzultaci a vypracujeme cenovou nabídku. Neodkládejte své rozhodnutí na poslední chvíli. Počítejte s určitým časem na přípravu celé rekonstrukce.
Před začátkem rekonstrukce je také potřeba vyřídit formální náležitosti a v případě větších stavebních změn v bytě (rozšíření koupelny, případný zásah do nosných prvků stavby, zásah do fasády domu apod.) také stavební povolení, které při běžné rekonstrukci jádra není zapotřebí.

Pro inspiraci si můžete prohlédnout některé naše zrealizované zakázky ve fotogalerii rekonstrukcí bytových jader.