Rekonstrukce bytového jádra 1

Rekonstrukce bytového jádra v panelovém domě 1

Na počátku rekonstrukce bylo klasické, téměř 30 let staré umakartové bytové jádro, kde částečně už zatékala voda kolem plechové vany, a dveře na toaletu nešly zavírat. Nastal nejvyšší čas na rekonstrukci celého bytového jádra. Přáním majitele bytu bylo mít v nově zrekonstruované koupelně jak velkou vanu, tak i sprchový kout. Vzhledem k rozměrům bytového jádra bylo nutné vybourat i levou panelovou příčku a novou vystavět o 50 cm dále do pokoje, čímž vznikl potřebný prostor pro umístění vany, sprchového koutu i umyvadla se skříňkou.

Nové příčky jsou vyzděné z pórobetonových tvárnic Ytong, na zadní stěně bytového jádra bylo však nutné kvůli vyzdění sprchového koutu, a montáže vany, dosáhnout pravých úhlů. Z toho důvodu je vyzděna přizdívka. Koupelna je obložená velkoformátovými dlaždicemi 97×36,5 cm, ve sprchovém koutě s odtokovým kanálkem je použitá stejná velkoformátová dlažba jako v celé koupelně a na wc. Na toaletě je namontován závěsný systém Alcaplast. Stropy v koupelně a na toaletě jsou snížené sádrokartonovým podhledem s bodovým osvětlením.

Celá koupelna v béžovo červené barvě s nerezovými zařizovacími předměty a doplňky v kombinaci s tmavě hnědou dlažbou působí velice elegantně.

Pokud uvažujete o rekonstrukci bytového jádra nebo celého bytu, případně jste už v přípravné fázi, neváhejte nás kontaktovat a zeptat se na vše, co Vás zajímá. Také se můžete inspirovat některými jinými rekonstrukcemi bytových jader, které jsme již zrealizovali.